Doplnky výživy - dafitcentrum.sk
 Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti

Mex BCAA 20K 500g

Mex BCAA 20K 500g
  • Mex BCAA 20K 500g
(obrázky majú len ilustračný charakter)
ID produktu
1000065
Výrobca
MEX NUTRITION
17.48 €Cena s DPH
Doprava už od 4.60 € prostredníctvom Kuriér GLS pri objednávke do 99,-€
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
  • MEX BCAA 20K obsahuje BCAA v presnom pomere 8: 1: 1 (leucín: izoleucín: valín), vo vysoko rozpustnej forme
  • Každá dávka poskytuje 10 000mg BCAA!
  • Podporuje extrémny svalový prírastok
  • Posilňuje svalstvo a zlepšuje výkonnosť
  • Výborná rozpustnosť
  • Obsahuje FAST ACTING L-GLUTAMINE MATRIX - 4 gramy glutamínu

Aminokyseliny (ďalej len AMK) možno rozlišovať na základe mnohých rôznych vlastností. Jedným z kritérií môže byť tiež vplyv ich spotreby (kvalita, množstvo, pravidelnosť, pomer, výber a i.) Na športový výkon. Poznáme 22 AMK obsiahnutých v potravinách, z toho je 8 (esenciálna AMK) kľúčových v tom zmysle, že je telo nedokáže samo syntetizovať a preto musia byť dodávané v potrave za účelom tvorby pre človeka dôležitých bielkovín. Skúsenosť a vybrané vedecké závery štúdií potvrdzujú, že ak začneme prijímať niektoré AMK oddelene od ostatných a naviac v určitom pomere aj množstvo, potom dosiahneme priaznivého efektu v oblastiach ako je napr. Regenerácia svalstva, svalový energetický potenciál alebo anabolizmus. Ide o tieto tri AMK: L-leucín, L-izoleucín a L-valín. Sú jedinými AMK, ktoré svoju hlavnú metabolickú premenu vykonávajú vo svaloch, nie v pečeni.

Všetky aminokyseliny BCAA hrajú dôležitú úlohu pri raste svalovej hmoty, ale najdôležitejším je leucín. Je to tým, že najlepšie stimuluje syntézu svalových proteínov v rôznych mechanizmoch, vrátane vplyvu na regulátory syntézy bielkovín mTOR a P13K. Štúdie ukázali, že leucín podnecuje náhly prísun inzulínu do krvi, čo veľmi rýchlo zvyšuje obsah glukózy a aminokyselín vo svaloch. Preto je Leucín z tohto hľadiska považovaný za najdôležitejšie aminokyselinu. 
Pre maximálne využitie L-leucínu je potrebné zvýšiť jeho pomerné zastúpenie v potravinovom doplnku. To je podmienka, ktoré vyhovuje výrobok spoločnosti MEX Nutrition - BCAA 20k - 500g 
Objemnejšie svaly ukrývajú väčší energetický potenciál a umožňujú koncentrovať viac sily pri nezmenenej rýchlosti pohybových úkonov.

 

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 Varianty produktu